Adam Voleybol Pankartla Çıktı

8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle Adam Voleybol takımı oyuncuları salona “Dünyada her şey kadının eseridir”, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Kutlu Olsun.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle Adam Voleybol takımı oyuncuları salona “Dünyada her şey kadının eseridir”, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Kutlu Olsun” yazılı pankartıyla çıktı.

Gaziantep Gençlik ve Spor İl Müdürü Muhittin Özbay, 8 Mart Dünya kadınlar Günü nedeniyle her iki takımın oyuncularına ve salonda bulunan tüm kadınlara çiçek verdi.

BÜYÜK HEYECAN YAŞANDI

Karşılaşmaya hızlı başlayan ev sahibi Merinos Voleybol Takımı ilk seti 27-25 kazanarak öne geçti. İkinci sette de üstünlüğünü koruyan Merinos 25-18 kazanarak setlerde 2-0 öne geçti. Karşılaşmadan kopmayan Adam Voleybol üçüncü sette etkin oyuna başladı ve seti 25-20 kazanarak umutlandı. Dördüncü sette rakibini ezici skorla geçen sarı lacivertliler 25-11 kazanarak durumu eşitledi. Tia-Break setinde ise Adam Voleybol etkili oyunuyla 15-10 kazanarak derbinin rövanşında yine kazandı. Sezonun ilk yarısında oynanan karşılaşmada Merinos 2-0 öne geçmiş ama Adam Voleybol geriden gelerek 3-2 kazanmasını bilmişti. Sarı lacivertliler bu sonucun ardında ligde dördüncü sıradaki yerini koruyarak play-off umutlarını sürdürdü.

 SigortaShop Kadınlar 1’inci Ligi B grubunda oynanan 18’inci haftanın ardından Adam Voleybol, çıktığı 15 maçtan 11 galibiyet ve 5 yenilgi elde ederken topladığı 30 puan ile 4’üncü sırada ve Play Off çemberinin içinde yer aldı. Sarı – Lacivertli ekip 19’uncu haftada evinde Generali Sigorta Sakarya Voleybol’u konuk edecek.

Merinos ise 6 galibiyet ve 11 yenilgi alırken, topladığı 20 puan ile 8’inci sırada yer aldı. Mavi mavi – melekler, gelecek hafta Ankara deplasmanında Numune Gençlikspor’a konuk olacak.

Kaynak: GAZİANTEPTİME.COM.TR

Leave a Reply

AllEscort