Hedefleri Sultanlar Ligi

Gaziantep’te 2 yıl önce ana sponsorluk ile Kadın voleyboluna destek veren adt global adam dış ticaret, bu sezon kendi kulübünü kurarak 1’inci ligde mücadele ediyor. Bu sezon Kadınlar 1’inci Ligi B grubunda öncelikli hedefini Play Off finalleri olarak belirleyen Gaziantep’in sarı lacivertli ekibi, daha sonra son ikiye kalarak Sultanlar liginde mücadele etmek istiyor.

Kadın voleybolunda Gaziantep’e farklı bir ivme kazandırmayı ilke edinen Adam voleybol, farklı projeleriyle voleybol severleri heyecanlandırmaya başladı.

Adam Voleybol Kulüp Başkanı Hatice Bilginsoy, eşi İdris Bilginsoy’un da desteğini alarak Gaziantep voleyboluna vizyon katmak için ekstra çaba sarf ediyor.

Gaziantep’in Sarı – Lacivertli ekibi, Türk voleyboluna yıllarca hizmet veren ve Gaziantep voleybolunda emekleri olan deneyimli baş antrenör Şükrü Çobanoğlu’nu göreve getirmesinin ardından hedefini de net bir şekilde ortaya çıkartmış oldu.

Gaziantepli voleybol severlere şimdiden büyük heyecan yaratan Adam Voleybol kulüp başkanı Hatice Bilginsoy, anne olmanın da avantajlarını kullanarak eşi ve Kulüp Başkan Yardımcısı İdris Bilginsoy, Başkan Vekili Oktay İncaman, Baş Antrenör Şükrü Çobanoğlu, Kulüp Genel Menajeri Sedat Torun ve bütün sporcular ile aile ortamını oluştururken, elde edilen başarılarda ise ana etken olması dikkat çekiyor.

 

HATİCE BİLGİNSOY: EN ÜST LİGDE OLMALI

 

Kadın voleyboluna destek vermelerinin ana amacının Gaziantep ve bölgede ki kız çocuklarının geleceklerine pozitif anlamda yön vermek olduğunu ifade eden Adam Voleybol Kulüp Başkanı Hatice Bilginsoy,  “Kızlarımız okul eğitimlerinin yanı sıra sporcu kimliklerini kazandıkları zaman kendilerini çok iyi şekilde ifade edebiliyorlar ve kendi ayakları üzerinde durabiliyorlar. Biz Adam Voleybol olarak öncelikle Gaziantep şehrinin uzun yıllar büyük özlem duyduğu Sultanlar liginde adının yer almasını istiyoruz. Bu konuda da maddi ve manevi olarak fedakârlık yapmaya hazırız. Tabi ki buradan Sultanlar ligine yükselmek kolay bir olay olmadığını biliyoruz. Teknik ekibimiz, sporcularımız ve yönetimimiz ile birlikte aşama aşama bu zorluğu başaracağımıza inanıyoruz. Spor şehri Gaziantep’te kadın voleybolunun da en üst ligde olması gerektiğini düşünüyoruz ve bu anlamda da büyük bir gayret içindeyiz. İnşallah sezon sonunda hedefimize ulaşarak Sultanlar liginin önemli takımlarını bu şehirde voleybol severlere izlettireceğiz” dedi.

 

İDRİS BİLGİNSOY: COVİD OLUMSUZ ETKİLEDİ

 

Spor alanında Gaziantep’e hizmet etmek için yola çıktıklarını kaydeden Adam Voleybol Kulübü Başkan Yardımcısı İdris Bilginsoy, “Bu anlamda da kızlarımıza destek vermenin daha iyi olacağı fikrinde birleştik ve kadın sporu için en ideal branşın voleybol olması nedeniyle, 2’inci ligde mücadele den takımımıza sponsorluk desteği verdik. 2020 yılının Haziran ayında ise kendi kulübümüzü kurduk ve 1’inci ligde mücadele eden bir kulübün isim ve yarışma hakkını alarak asıl hedefimize buradan başlamak istedik. Öncelikli olarak bizi başarıya taşıyabilecek ve vizyonu olan bir antrenör arayışı içine girdiğimizde en ideal isimler Gaziantepli olan Şükrü hocamız ile tanıştık. Kendisiyle yaptığımız görüşmelerde heyecanımız daha da arttı ve Sultanlar ligi için kadromuzu oluşturmaya başladık. Sezon içerisinde yaşanan Covıd 19 salgını bizi son derece olumsuz etkiledi ve bunun zararlarını gördük ama ara dönemde yaptığımız önemli transferlerle daha iyi bir ekip haline geldik. İnanıyorum ki sezonu da şampiyonluk ile tamamlayacağız” diye konuştu.

 

ÇOBANOĞLU: ANLATMAK KOLAY OLMUYOR

 

Geçmiş yıllarda Şahinbey Belediyesporda ki başarılarıyla dikkat çeken Gaziantepli deneyimli voleybol antrenörü Şükrü Çobanoğlu, sezon başında kadro oluştururken oldukça zorlandıklarını belirtti.

İstedikleri sporcuları talep ettiklerinde tanınmayan bir kulüp olmaları nedeniyle sorun yaşadıklarını aktaran Çobanoğlu, “Tabi ki ilk etapta Adam Voleybol Kulübünün ne kadar düzgün ve iyi bir şekilde yönetildiğini anlatmak kolay olmuyor. Bir kulüp tarafından talep edilen oyuncular hemen referans ararlar ama yeni kurulan bir kulüp olmamızdan dolayı tereddüt yaşadılar. Ne yazık ki özellikle kadın voleybolunda Ankara, İstanbul ve İzmir gibi şehirler tercih ediliyor ve buda bize ayrı bir zorluk yaşatıyor. Bundan sonra ki sezonlarda bu alanda kulübün yapısı bilindiğinde zorlanmayacağız ama bu sezon e yazık ki kadro oluşumunda zorluklar yaşadık. Ben kariyerim boyunca hiç bir zaman kesin hedef koymadım. Sürekli kademe kademe ilerlemeyi tercih ederim. Biz Play Off finallerine kalırsak bu başarıdır. Son dörde kaldığımız da büyük başarıdır ve oradan da son ikiye kalıp Sultanlar ligine yükseldiğimizde ise en büyük başarıyı yakalamış oluruz. Sayın başkanımız ve yönetimimizin üstlendikleri misyon ve belirledikleri hedef çok güzel ama biz sağlam adımlarla ileriye gitmek istiyoruz” açıklamalarını yaptı. 

SPOR SERVİSİ

Kaynak: Hedefleri Sultanlar Ligi