Hatice BİLGİNSOY

Hatice Bilginsoy
Hatice Bilginsoy

Hatice BİLGİNSOY

ADAM VOLEYBOL SPOR KULÜBÜ BAŞKANI

Kulüp başkanımız Sn. Hatice BİLGİNSOY Adıyaman Besni ilçesinde dünyaya geldi. İlkokul ve ortaokulu burada tamamlayarak lise öğrenimine Gaziantep Atatürk Lisesi‘nde devam etti. Çukurova Üniversitesi‘nden mezun oldu.

10 yıl özel bankalarda yöneticilik yaptıktan sonra iş hayatına tekstil sektöründe eşi Sn. İdris BİLGİNSOY ile birlikte kurdukları ADAM Dış Ticaret LTD. ŞTI. firmasında devam etme kararı aldı. 2003 yılı itibariyle ADAM Dış Ticaret LTD. ŞTI. yönetim kurulunda yerini alarak uluslararası ticaret hayatına ilk adımları atmışlardır. Araştırmacı ve girişmci bir anlayışa sahip olması dolayısıyla birçok ülkeye seyahat edip farklı alanlarda yatırımlar yapmışlardır.

Sn. Hatice BİLGİNSOY iş hayatının yanı sıra sosyal yaşantısında da birçok sivil toplum kuruşulunda yer almaktadır. Birçok farklı alanda sosyal sorumluluk projelerine katılarak bu tarz proje ve etkinliklerin büyük destekçilerinden olmuştur.

Bütün bunların yanı sıra üç çocuk annesi olan Sn. Hatice BİLGİNSOY, çağdaş, yenilikçi, çalışkan ve sosyal bir nesil yetiştirmenin ne kadar önemli olduğunu her fırsatta vurgulamakta. Geleceğe yön veren her koşulda dik durmayı başaran güçlü kadınlar yetiştirme hedefiyle ADAM Voleybol Spor Kulübü başkanı olarak çalışmalarına devam etmektedir.