Çok istediğimiz Sultanlar Ligi’ne çıkacağız

Bursa’da oynanan Sigorta Shop Kadınlar 1.Ligi yarı final karşılaşmalarının ardından adını final etabına yazdıran Gaziantep temsilcisi Adam Voleybol’da final heyecanı başladı.

Yarı final etabını Voleybolun Sesi’ne değerlendiren Adam Voleybol CEO’su İdris Bilginsoy, voleybola verdikleri önem hakkında da açıklamalarda bulundu.

SULTANLAR LİGİ’NE ÇIKMA HEDEFİ BİR HEVES DEĞİL

Play-off Yarı Final maçlarında çok farklı duyguları bir arada yaşadıklarını söyleyen İdris Bilginsoy, “Uzun lig maratonunda grubumuzda ikinci olarak geldiğimiz yarı finalde ilk iki gün 3-2 sonuçlanan maçlar oynadık. Bu sonuçlar tabii ki oyuncularımızı psikolojik açıdan çok etkiledi.

Grubumuzdaki 4 takım da eşit koşullara sahipti. Biz karakterli ve kaliteli oyunculardan kurulu takımımıza daima güvendik. Nitekim son gün oynanan Muratpaşa Belediyespor maçında oyuncularımız bizi yanıltmadılar ve sahada gerekeni yaparak en iyi maçlarını çıkardılar. Teknik ekibimiz alanında kaliteli ve donanımlı, kulübü her yönüyle benimsemiş, insani değerlere önem veren “adamlardan” kurulu. Play-off’ta kendimiz gibi oynarsak yenemeyeceğimiz takım yoktur. Şimdi finaldeyiz ve orda da gerekeni yaparak çok istediğimiz Sultanlar Ligi’ne çıkacağız. Tabii ki Sultanlar Ligi’ne çıkma hedefi bir heves değil, gerekli çalışmaları ve vizyonu ortaya koyarak uzun yıllar kalıcı olmak istiyoruz.” dedi.

GÜNEYDOĞU’DA VOLEYBOLU SEVDİRMEK İSTİYORUZ

Sosyal sorumluluk projesi olarak büyük önem verdikleri Kadın Voleybol Takımının, bölgedeki çocukların ve gençlerin geleceği açısından Sultanlar Ligi’nde yer almasının önemine değinen Bilginsoy, sözlerine şöyle devam etti:

Finaldeki takımlar içinde farklı bir misyonu olan, şirketimizin ve ailemizin sosyal sorumluluk projesi olan bir kulübüz. Bence profesyonel yönetim tarzımız, voleybola bakış açımızla Türkiye’de voleybol camiasinda sempati duyulan bir kulübüz. Bu bize daha farklı bir motivasyon ve sorumluluk yüklüyor. Haziran 2020’de kurulduk ve sıfırdan bir “Adam voleybol camiası” inşa ediyoruz. Kulübe bağlı bir taraftar kitlesi, doğru ve seviyeli medya iletişimi ile saygın bir camia oluşması ve uzun yıllar sürmesi tek dileğimiz. Tabii ki uzun bir süreç ve zaman alacak bu yolda inancımız tam.

Güneydoğu’da voleybolu sevdirmek ve en çok izlenen spor dalı yapmak istiyoruz. Bence üst seviye voleybol sporunun Türkiye’nin her bölgesinde salonlarda izlenmesi gerekiyor. Bu yüzden Gaziantep’te bu projeyi destekliyoruz ve buna devam edeceğiz. Bölgemizin kız çocuklarının ve gençlerinin geleceği için Adam Voleybol’un Sultanlar Ligi’nde yer alması çok önemli. Bölgede başarılı bir takımla sinerji doğurarak voleybola ilgiyi artırıyoruz ve kızlarımızı bu sporu yapmaya yöneltiyoruz. Maalesef ülkemizde sportif faaliyetler tamamen kazanma odaklı oluyor ve sosyal bakış açısı pek dikkate alınmıyor. Bizim kazanma arzumuz her ne olursa olsun kazanalım üzerine kurulmuş değildir. Kazanma isteğimiz sosyal projelerimizi gerçekleştirmek için sadece bir araçtır.

NEDEN “ADAM VOLEYBOL”

 

Takımın isminin neden “Adam Voleybol” olduğuna değinen Bilginsoy: “Bu arada herkesin merak ettigi bir konuya açıklık getirmek istiyorum. Kulübün adı neden Adam Voleybol ? Kadın takımına ‘Adam’ ismi verilir mi? Toplumumuzda ‘adam’ kelimesi sadece erkek tarafını temsil ediyor algısı mevcut. Oysa Türk Dil Kurumu’nun sözlüğünde “adam” kelimesinin ilk anlamı ‘insan’ olarak geçmektedir. Bu da bizim erkek ve kadını bir kelime (Adam) altında eşitlediğimiz ve eşitliklerini vurguladığımız bir ifade şeklidir. Kısaca, kadın-erkek eşitliği bir metafor olarak zaten bizim adımızda gizli.

Kadınlarımıza her anlamda saygı duyuyoruz. Kadına şiddetin karşısındayız ve kadın/erkek eşitliğinin yanındayız, hatta toplumda erkeklerin daha ilerisinde olmaları gerektiğini savunuyoruz. Bu duruşumuzu sezon içinde çeşitli defalar vurgulayan açıklamalarımız ve faaliyetlerimiz oldu. Bu nedenle play-off etabında giyeceğimiz formamızın bir tanesini sadece bu konuya ayırdık. ‘Mor’ renkli Formamız ve taşıdığı anlam sosyal platformlarda paylaşıldı.” şeklinde konuştu ve son olarak “Play-off finalinde oynayacağımız değerli rakiplerimize başarılar diliyor hak eden kazansın diyorum.” diyerek sözlerini noktaladı.

KAYNAK: VOLEYBOLUNSESİ.COM

Yorum Yap